/
Paweł Palica

Autobusy na celowniku sabotażystów? Policja… nic nie wie

fot. Paweł Palica/wGoleniowie.pl

Sensacyjny wątek, dotyczący kursujących w ramach goleniowskiej komunikacji miejskiej autobusów firmy TOS, niekoniecznie doczeka się kontynuacji. Lokalni policjanci sprawą się nie zajmują.

Autobusy firmy TOS, która w roli operatora goleniowskiej komunikacji miejskiej zastąpiła lokalnego Olibusa, pojawiły się na gminnych liniach z początkiem września 2025 roku. Szybko okazało się, że uwag do jakości wykonywanych usług jest sporo, zdarzało się też, że pojazdy ulegały awarii.

Jak niedawno informowaliśmy, w przedstawionych niedawno goleniowskiemu magistratowi wyjaśnieniach przewoźnik sugerował, że awarie mogą być… następstwem działania osób trzecich, a mówiąc wprost – sabotażu i aktów niszczenia mienia. Miał też wystosować pod właściwy adres zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Pisma jednak pismami, a wszystko wskazuje na to, że z zapowiedzi niewiele wynikło. Z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie otrzymaliśmy informację, z której wynika, że funkcjonariusze jednostki takiej sprawy nie prowadzą.

Przeczytaj również:

To top