Spółka PKP PLK wciąż, przynajmniej w teorii, bierze pod uwagę wybudowanie na stacji Goleniów przejścia podziemnego z wyjściami na perony. W praktyce niewiele z tych planów wynika.
Już od kilku lat słychać o szeroko zakrojonych planach inwestycyjnych PKP – PLK na ciągu transportowym Trójmiasto – Szczecin. Wybrany we wrześniu 2021 r. do realizacji wariant zakłada m.in. modernizację linii kolejowej nr 402 na odcinku Koszalin – Kołobrzeg – Goleniów (ok. 143 km), dobudowę drugiego toru na całej jej długości i elektryfikację na odcinku Kołobrzeg – Goleniów. Uwzględnione są w nim także inwestycje dotyczące stacji w naszym mieście.
Plany niekoniecznie przekładają się jednak na rzeczywistość. A przynajmniej nie obecnie.
– Planowana inwestycja „Prace na ciągu transportowym Trójmiasto – Szczecin na odc. Słupsk – Szczecin Dąbie przez Koszalin – Stargard/Kołobrzeg – Goleniów obejmującym linie kolejowe nr 202, 351,401 i 402”, zakłada budowę przejścia podziemnego na stacji w Goleniowie. Przejście skomunikuje obie strony stacji za pomocą wind i schodów, dzięki czemu stacja będzie bardziej dostępna dla wszystkich podróżnych, również tych o ograniczonych możliwościach poruszania się. Realizacja inwestycji uzależniona jest od pozyskania finansowania – informuje Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Do tematu zapewne wcześniej czy później wrócimy.









