/
Paweł Palica

„Cyfrowy Goleniów” jeszcze przed Hanzą? Miejska aplikacja już zlecona

Na początku lata, taki przynajmniej jest plan, uruchomiona zostać powinna goleniowska aplikacja miejska.

Jej przygotowanie, jak słyszymy, zostało już zlecone przez gminę, a gotowy produkt pod roboczą nazwą „Cyfrowy Goleniów” będzie można pobrać na smartfony za kilka miesięcy. Dostęp do różnego rodzaju informacji związanych z tym, co w gminie się dzieje, apka ma zagwarantować spory.

– Nie tylko karta mieszkańca tam wystartuje, ale i budżet obywatelski, harmonogramy, kupno biletów na wydarzenia miejskie, sportowe czy kulturalne, kwestie podatkowe, kwestie śmieciowe, harmonogramy, komunikacja miejska, aktualności miejskie. To wszystko będzie w ramach aplikacji ze sobą powiązane i łatwo dostępne. W najbliższych tygodniach będą odbywać się prace projektowo – wdrożeniowe – mówi wiceburmistrz Piotr Wolny.

Wstępna wersja goleniowskiej apki ma być uruchomiona jeszcze przed rozpoczęciem czwartej edycji Festiwalu Hanzeatyckiego, która ma się odbyć w dniach 2. – 6. lipca. Więcej na ten temat wkrótce.

Przeczytaj również:

To top