Paweł Palica

Gwiazdy polskiego sportu na Mili. Będzie Aniołek Matusińskiego

Kilka rozpoznawalnych w świecie polskiego sportu postaci pojawi się 11 listopada w Goleniowie. Nie braknie wśród nich medalistów mistrzostw świata i Europy.

Gośćmi honorowymi w XXXV Goleniowskiej Mili Niepodległości i Biegu GAZ-SYSTEM S.A. na 10 km będą:

PATRYCJA WYCISZKIEWICZ – ZAWADZKA

– ur. 8 stycznia 1994 r. Śrem, zawodniczka OŚ AZS Poznań
– dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016
– medalistka Mistrzostw Świata w sztafecie 4×400 m II miejsce w Doha 2019 i III miejsce Londyn 2017
– złota medalistka Halowych Mistrzostw Świata w sztafecie 4×400 m Birmingham 2018
– złota medalistka Mistrzostw Europy w sztafecie 4×400 m – Berlin 2018
– złota medalistka Halowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4×400 m – Belgrad 2017
– złota medalistka Uniwersjady w sztafecie 4×400 m – Tajpej 2018
– medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegu na 400 m (III m) i w sztafecie 4×400 m (II m) – Tallin 2015
– złota medalistka Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na 400 m i w sztafecie 4×400 m – Rieti 2013
– wielokrotna Mistrzyni i medalistka Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

MARTYNA GALANT
– ur. 26.01.1995r. w Słupcy, zawodniczka OŚ AZS Poznań
– półfinalistka Igrzysk Olimpijskich na dyst. 1500m – Tokio 2020
– brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europu U23 na 1500m – Bydgoszcz 2017
– 4 miejsce w Uniwersjadzie na 1500m – Tajpej 2017
– srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów na 1500m – Poznań 2021, Radom 2019,
– halowa mistrzyni Polski Seniorów na 800m – Toruń 2017,
– mistrzyni Polski U23 na dyst. 1500m i 800m – Jelenia Góra 2016, Suwałki 2017,
– halowa mistrzyni Polski Seniorów na 1500 m i 3000 m – Toruń 2023

KINGA KRÓLIK
– ur. 26.09.1999 r., zawodniczka UKS Azymut Pabianice
– wicemistrzyni Europy U23 na 3000 m z przeszkodami – Tallin 2021,
– mistrzyni Polski Seniorów na 3000 m z przeszkodami – Suwałki 2022
– brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorów na 3000m z przeszkodami – Poznań 2021,
– uczestniczka Mistrzostw Świata Seniorów w lekkiej atletyce na 3000 m z prz. – Eugene 2022
– Mistrzyni Polski U23 na 3000 m z prz. – Suwałki 2021 i Bielsko Biała 2020,
– halowa wicemistrzyni Polski seniorek na 3000 m – Toruń 2022,
– wicemistrzyni Polski U23 na 10000 m – Goleniów 2021
– wicemistrzyni Polski Seniorów na 3000 m z przeszkodami – Gorzów Wielkopolski 2023

MICHAŁ GROBERSKI
– ur. 10.06.2000 r., zawodnik UKS Barnim Goleniów
– halowy wicemistrz Polski Juniorów na 3000 m – Toruń 2019 r.,
– brązowy medalista halowych Mistrzostw Polski Seniorów na 3000 m – Toruń 2023.

MACIEJ ADAMKIEWICZ
– ur. 12.09.1989, zawodnik BM SLAM
– 4 Miejsce na Igrzyskach Europejskich Mińsk 2019r
– Mistrz Polski w koszykówce 3×3 Gdańsk 2019r
– Mistrz Polski Ligi Lotto 3×3 Lublin 2023r
– Wicemistrz Świata Redbull Half Court Belgrad 2023r
– Zawodnik Kadry Narodowej w koszykówce 3×3

MARCIN TRZASKOWSKI
– ur. 13.11.2001 r. pięściarz, zawodnik SSW TAURUS Goleniów
– srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski – Pułtusk 2023r.
– srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski – Mielec 2022r.
– brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów – Konin 2019

JOANNA OLEKSIUK
– ur. 14.07.1992 w Gryfinie, paraolimpijka w pchnięciu kulą z pozycji siedzącej w kat. f33, zawodniczka Klubu Start Szczecin, Trener Renata Chilewska
– brązowa medalistka Mistrzostw Świata Paryż 2023,
– srebrna medalistka Mistrzostw Europy. 2018 Bralin,
– złota medalistką Mistrzostw Europy Bydgoszcz 2021
– czwarta zawodniczka Igrzysk Paraolimpijskich Tokyo 2021,
Zdobyła kwalifikacje na przyszłoroczne Igrzyska Paraolimpijskie Paryż 2024r
– uczestniczka półmaratonu w Szczecinie 2022 (czas 2h i 6min)
– uczestniczka Maratonu w Poznaniu (czas 4h i 7min) uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki ścigającej się na wózku inwalidzkim.

Przeczytaj również:

OmegAir Cargo
To top