Paweł Palica

Marszałek z medalem. Wiceminister edukacji w Stepnicy

fot. FB/Olgierd Geblewicz

Wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer gościła 2. czerwca w Stepnicy. Okazją do tego był zorganizowany tam Piknik Młodzieżowy „Edukacja z wiatrem w żaglach”.

Była to druga edycja wydarzenia organizowanego przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego, którego przewodniczącym jest mieszkaniec gminy Stepnica Maciej Dąbrowski.

Uczestnicy pikniku rozmawiali o edukacji, bezpieczeństwie i przyszłości naszego regionu, a na ich pytania odpowiadała między innymi goszcząca w naszym regionie wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer.

– Pojawiają się wyzwania, przed którymi państwo stoją w dzisiejszych czasach. Rzeczy związane z uzależnieniami od smartfonów, Internetu – mówiła, odnosząc się tworzonej obecnie nowej strategii polityki młodzieżowej.

Dodajmy, że podczas stepnickiego pikniku z rąk wiceminister K. Lubnauer medal Komisji Edukacji Narodowej odebrał Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Przeczytaj również:

To top