Ryś Nicpoń, po nabraniu sił w ośrodku rehabilitacji, wrócił na łono natury i znów przemierza tereny Nadleśnictwa Rokita.
Historia Nicponia, jak informują leśnicy z Rokity, to dowód na to, jak ważna jest czujność i współpraca. Dzięki projektowi reintrodukcji oraz stałemu monitoringowi, w porę udało się pomóc osłabionemu osobnikowi, wyleczyć go i dać mu drugą szansę na życie w wolności.
Powrót rysia do naszych lasów to nie tylko sukces przyrodniczy, ale i potwierdzenie, że ekosystemy, którymi się opiekujemy, są w świetnej kondycji. Ryś to „leśny duch” – drapieżnik, który pełni kluczową rolę w zachowaniu równowagi w naturze – skomentowano.
Nicpoń urodził się w 2023 roku, więc to wciąż młody i pełen energii kocur.








