Z mieszkańcami nadbałtyckiego kurortu oraz turystami świętuje dzisiaj urodziny miasta Świnoujście goleniowska orkiestra dęta Wood & Brass Band.
Świętowanie rozpocznie się już o godzinie 10:00 na dworcu PKP w Świnoujściu. Na peronie mieszkańcy będą oczekiwać przyjazdu specjalnego pociągu retro z kuracjuszami, a całości towarzyszyć będą stylizowane komunikaty dworcowe, orkiestra dęta oraz atmosfera dawnych lat.
Kolorowa parada, prowadzona właśnie przez Wood & Brass Band, przeszła ulicami Świnoujścia przed południem. W wydarzeniu tym uczestniczyły między innymi zabytkowe autobusy i samochody. Około godziny 11:30 centrum wydarzeń stał się na Plac Rybaka, gdzie trwa wielki piknik urodzinowy. W programie między innymi pokaz mody z czasów PRL, konkurs na najlepsze przebranie z epoki oraz prezentacja archiwalnych zdjęć Świnoujścia.
Na uczestników czekają również liczne atrakcje rodzinne: mini kolejka, wystawa zabytkowych pojazdów, przejazdy retro autobusami, gry i zabawy, wata cukrowa, oranżada oraz strefa gastronomiczna inspirowana dawnymi czasami.










