Gotowe i dostępne jest drugie wydanie informatora samorządowego, wydrukowanego na koszt gminy Goleniów.
Pierwsze wydanie gminnego periodyku wydrukowane zostało w grudniu 2025 roku. Władze gminy zapowiadały wcześniej, że ich zamiarem jest to, by z różnego rodzaju wiadomościami dotrzeć do tych mieszkańców Goleniowa i okolic, którzy na co dzień nie korzystają z internetu. Zaznaczono przy tym, że nie chodzi o regularnie wydawaną gazetę samorządową, stanowiąca konkurencję dla lokalnych mediów, a informator dotyczący m.in. realizowanych przez samorząd inwestycji, działań podejmowanych przez sołectwa, gminne instytucje i organizacje pozarządowe czy planowanych wydarzeń.
Dostępny jest już drugi „numer” biuletynu. Znaleźć można w nim między innymi wywiady z burmistrzem Krzysztofem Sypieniem (nie wiadomo, kto jest jego autorem) oraz Danielem Jacewiczem z Teatru Brama, relacje z rozdania nagród Barnim oraz Gali Sportu, informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego Gminy Goleniów i zapowiedź tego, że przez nasze miasto przejadą kolarze biorący udział w Tour de Pologne.
Biuletyn rozdawany jest bezpłatnie. Informacji o tym, ile jego przygotowanie kosztowało, nie podano.










