Nad jeziorem Przybiernowskim odbyła się zapowiadana wcześniej akcja, w trakcie której nurkowie ze świnoujskiego Centrum Nurkowego Posejdon porządkowali dno akwenu oraz plażę.
Podobne akcje, o czym informowaliśmy, nurkowie z „Posejdona” prowadzili już w Czarnogłowach, gdzie zebrali setki kilogramów odpadów – opony, butelki, puszki, sprężyny od łóżka, a nawet plastikowe krzesło.
18. października spotkali się na plaży nad jeziorem Przybiernowskim.
– Z wody i okolicznego terenu usunięto liczne odpady, które zagrażały środowisku i psuły urok tego pięknego miejsca.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nurkom za ich zaangażowanie, czas i wysiłek, jaki włożyli w tę ważną inicjatywę. Dzięki Wam jezioro i plaża znów są czyste i bezpieczne – zarówno dla ludzi, jak i dla przyrody – napisano po wszystkim na facebookowym fanpage’u Oaza Przybiernów.
Kilka zdjęć z wczorajszej akcji znajdziecie w galerii.
















