/
Paweł Palica

Podwyżka opłat za śmieci w gminie Goleniów wstępnie na „tak”. Ostateczna decyzja w przyszłym tygodniu?

Po długiej, zagmatwanej i nie spuentowanej szczególnie konstruktywnymi wnioskami goleniowscy radni miejscy wydali dzisiaj pozytywną opinię dla projektu uchwały, na mocy której obowiązujące na terenie gminy Goleniów opłaty za odbiór śmieci mogą wyraźnie wzrosnąć.

Debata na temat zaproponowanej przez władze gminy nowej stawki, określonej na poziomie 39 zł miesięcznie od osoby, odbyła się podczas wspólnego posiedzenia Komisji Budżetu, Komisji Infrastruktury, Gospodarki Komunalnej i Obszarów Wiejskich oraz Komisji Spraw Społecznych, Edukacji, Kultury i Sportu. Temat śmieci był oczywiście „najgorętszym” jej punktem.

Dyskusja, co naturalne, skupiała się przede wszystkim wokół zaproponowanej stawki (warto dodać, że według przedstawionych wyliczeń kwotą odpowiadającą rzeczywiście ponoszonym przez gmię kosztom byłoby 46,71 zł), kosztów gminnego systemu gospodarowania odpadami i uszczelniania pobierania w jego ramach opłat od osób, które w Goleniowie i okolicach mieszkają, a nie są wykazywane w deklaracjach przez właścicieli posesji. Trwała długo, momentami była cokolwiek nieczytelna, ostatecznie jednak wszystkie komisje pozytywnie zaopiniowały projekt.

Podkreślić należy, że to tematu nie kończy. Wiążące decyzje w tej sprawie zapaść mogą na sesji Rady Miejskiej, która zaplanowana jest na 22. kwietnia.

Więcej na ten temat wkrótce.

Przeczytaj również:

To top