Z celowego zanieczyszczania baków paliwa przez „osoby trzecie”, wynikać mają, według samego przewoźnika, problemy z autobusami obsługującymi na zlecenie gminy Goleniów system komunikacji miejskiej.
Interpelację dotyczącą funkcjonowania komunikacji publicznej gminy Goleniów, a przede wszystkim stanu autobusów i ich awaryjności, złożył niedawno radny Piotr Adamkiewicz (Koalicja dla Gminy).
Z udzielonej mu odpowiedzi, podpisanej przez burmistrza Krzysztofa Sypienia wynika między innymi, że firma TOS uruchomiła własny serwis i zwiększyła liczbę autobusów, obsługującą gminne linie, planuje też częściową wymianę taboru.
Co ciekawe, w przekazanych gminie wyjaśnieniach operator stwierdził też, że… część awarıı miała przyczynę zewnętrzną.
Według jego przypuszczeń będącą następstwem działania osób trzecich, polegającym na celowym zanieczyszczaniu baków paliwa, a tym samym wywoływaniu awarii układu paliwowego (…) Odnośnie sprawy ewentualnego sabotażu i aktów niszczenia mienia operatora, to ten po ponownym unieruchomieniu autobusu linii nr 5 (na rondzie zjazd z Zółwiej Błoci do Goleniowa) w dniu 4 lutego, przygotowuje zawiadomienie o mozliwości popełnienia przestępstwa, czytamy w piśmie.
Z udzielonej radnemu P. Adamczykowi odpowiedzi wynika także, że w lutym sprowadzono nowe pojazdy, które powinny obniżyć poziom awaryjności taboru, a operator wykonał dodatkowe przeglądy oraz czyszczenie układów paliwowych i urządzeń grzewczych w autobusach. Wprowadzono również plomby do wlewów paliwa oraz wzmocniono nadzór na pojazdami podczas ich postoju, aby zapobiec ewentualnym aktom sabotażu.








