Kwestią kilku tygodni powinno być zakończenie robót związanych z budową ścieżki rowerowej pomiędzy Goleniowem a wsią Modrzewie.
Wzdłuż drogi wojewódzkiej, o czym informowaliśmy, powstaje ponad 2,2 km nowej ścieżki, będącej częścia szlaku łączącego goleniowski dworzec kolejowy z trasą Wokół Zalewu Szczecińskiego i szlakiem Blue Velo.
Jak widać na zdjęciu, prace realizowane przez firmę Strabag wychodzą powoli na ostatnią prostą, wykonywana jest już bowiem asfaltowa nawierzchnia trasy. Powinna być ona przejezdna w wakacje.
Nowy odcinek ma mieć szerokości 2,5 m, nawierzchnię bitumiczną i przebiegać północną stroną DW 111. Na przejściu przez węzeł Goleniów Zachód rowerzyści będą musieli korzystać z dotychczasowego rozwiązania. Za węzłem, trasa będzie przebiegała po istniejących ciągach pieszo-rowerowych wzdłuż ulic: Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Szkolnej. Ta część trasy zostanie oznakowana. Oznakowany zostanie też ostatni odcinek o długości 175 m, który będzie przebiegał ulicą Pułaskiego w Goleniowie.







