Na zlecenie Urzędu Morskiego pogłębiany jest wodny tor podejściowy do Portu Morskiego w Stepnicy oraz obrotnicy przed nim.
Jak informuje Gmina Stepnica, tor przez kilka lat nie był pogłębiany i jego spłycenie w niektórych miejscach nastąpiło nawet do 3,2 m, co skutecznie ograniczało możliwości zanurzeniowe jednostek wpływających do portu, a więc także ich tonaż. Wykonanie pogłębień do 4,5 m stworzy znacznie większe możliwości przeładunkowe, do portu będą mogły bowiem wpływać statki o długości 115 m, barki o długości do 96 m oraz zestawy pchane o długości do 125 m.







