Nietypowe święto, bezcenna wiedza. Liczba przeszkolonych i świadomych ludzi wzrasta.
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy ustanowiony został z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża w 2000 roku, świętowany jest od tej pory w drugą sobotę września. Co oczywiste, ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia wsparcia osobom, których życie jest zagrożone. Kinga Kurcz, która niedawno organizowała w Goleniowie Sztafetę Pierwszej Pomocy uważa, że propagowanie wiedzy w tym zakresie jest ogromną wartością.
– W sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia szybka i świadoma reakcja może uratować czyjeś życie. Znajomość podstawowych technik pierwszej pomocy jak resuscytacja czy tamowanie krwotoków jest podstawą, pozwalającą działać w sposób bezpieczny. Wiem, że liczba przeszkolonych i świadomych ludzi wzrasta. powiat goleniowski też dokłada do tego cegiełkę nie tylko poprzez Sztafetę Pierwszej Pomocy, ale wiele innych projektów – komentuje.
Pierwszą pomocą nazywamy czynności podejmowane w celu ratowania osoby, wykonywane przez ludzi znajdujących się w miejscu zdarzenia.