Oficjalnie i ostatecznie potwierdzona została wczoraj informacja o tym, że w rozkładzie rejsów Samorządowego Szlaku Wodnego ego znajdzie się Stepnica. Wczoraj podpisane zostały umowy z armatorami, których jednostki będą dostępne dla turystów.
Samorządowy Szlak Wodny wraca na Pomorze Zachodnie. Na dwóch trasach obejmujących Odrę, Zalew Szczeciński oraz cieśninę Świny rejsy wystartują 27. czerwca i potrwają do 30. sierpnia.
Mieszkańcy oraz turyści ponownie będą mogli korzystać z rejsów, tym razem na dwóch trasach:
- Szczecin – Stepnica – Trzebież – Szczecin, obsługiwanej przez firmę Secco Janusz Just (statek Queen of Szczecin)
- Świnoujście – Trzebież – Nowe Warpno – Świnoujście, realizowanej przez Adler-Schiffe Polska. Trzebież stanie się ważnym punktem przesiadkowym całego przedsięwzięcia.
W tegorocznej edycji Miasto Świnoujście, Miasto Szczecin, Województwo Zachodniopomorskie, Gmina Police, Gmina Nowe Warpno oraz Powiat Policki przeznaczą na realizację projektu po 150 tys. zł, natomiast Gmina Stepnica i Powiat Goleniowski po 75 tys. zł.







