Budowę z prawdziwego zdarzenia skateparku na zespole boisk przy ul. Szkolnej zapowiedział w wywiadzie dla wGoleniowie.pl burmistrz Krzysztof Sypień.
Modernizacja pozostawiającego wiele do życzenia skateparku, z którego młodzi Goleniowianie korzystają obecnie, to jeden z zakwalifikowanych do realizacji projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Goleniów. Zabezpieczono na ten cel kwotę 300 tys. złotych, tymczasem okazuje się, że znacznej modyfikacji ulec mają i przyjęte założenia, i przeznaczone na inwestycję nakłady.
– Mieliśmy w zamiarze wbudowanie jednego prefabrykowanego urządzenia, które byłoby dostarczone i postawione we wskazanym miejscu. Jednak pojawiły się głosy środowisk sympatyków jazdy na desce czy hulajnogach, że będzie to inwestycja nie do końca uzasadniona ze względu na to, że takie urządzenia są półśrodkiem, nie do końca chcianym przez skaterów i też nie do końca wytrzymałym. A w związku z tym, że mieliśmy zabezpieczoną kwotę w budżecie na rok 2026 dotyczącą zespołu boisk, postanowiliśmy zorganizować sprawę nieco inaczej i będziemy starali się wykonać pierwszy z dwóch etapów zadania, polegającego na budowie betonowego, solidnego skateparku, który będzie służył przez lata. Tak, żeby środowisko sympatyków tego sportu było naprawdę zadowolone – mówi burmistrz gminy Goleniów Krzysztof Sypień.
Inwestycja ma być realizowana kosztem ok. 750 tys. zł.








