/
Paweł Palica

Doskonały bieg Daniela Nowaka na Wings For Life w Poznaniu! Prawie 60 km!

Fantastycznie zaprezentował się goleniowianin Daniel Nowak w poznańskiej edycji charytatywnego biegu Wings For Life. Zajął na nim ósme miejsce, ósmy był także ogólnie w Polsce i 22. na świecie!

W Wings for Life World Run, jak już informowaliśmy, wszyscy uczestnicy startują w tym samym czasie na całym świecie. Nieważne, czy jesteś zawodowym sportowcem, trenującym amatorem, czy totalnym świeżakiem. Nie ma linii mety. Zamiast niej, 30 minut po starcie, na trasę wyrusza Samochód Pościgowy i wyprzedza biegaczy oraz uczestników na wózkach, doganiając każdego po kolei. Tak czy owak, 100% wpisowego i wszystkich datków trafia bezpośrednio na badania nad rdzeniem kręgowym, aby w przyszłości pomóc w leczeniu jego urazów.

W tegorocznej poznańskiej edycji biegu za uczestnikami “goni” Adam Małysz. Po 33 kilometrach dogonił on między innymi goleniowianina Roberta Kopcewicza.

Znacznie dłuższy dystans pokonał Daniel Nowak, który przebiegł 56,63 km. Zajął tym samym 8. miejsce. Na takiej samej pozycji uplasował się “wirtualnie” w Polsce, a na świecie zajął 22. miejsce. W swojej kategorii wiekowej, M40, jest 2. na świecie!